Hello There, Guest! Login Register


Comanda Hasbean septembrie 2012

#1
baieti, un prieten m-a rugat sa ii iau niste cafea de la hasbean. daca mai doreste cineva ceva, poate sa imi dea de veste.
Aeropress, V60, Kalita wave, Kinto 01, Hario Syphon, Gabi Master A, Comandante Nitro blade, Hario v1 scale, Acaia Pearl, Acaia Lunar,  Synesso, Mythos 1
 
#2
Vreau eu. Nicaragua Limoncillo Cum facem?
 
#3
(14-09-2012, 00:08)Pascalau Wrote: Vreau eu. Nicaragua Limoncillo Cum facem?

Salut. Ați comandat ? Eu am vrut sa comand niște produse de la hasbean si mi-au spus ca nu trimit in România. M-a surprins, căci am văzut discutii pe forum legate de comenzi de la hasbean.
Hottop | Baratza Forte | Bosco Sorrento | Hario v60, Syphon, Chemex, Clever, Bonavita Immersion Dripper, Walkure Karlsbad, Aeropress, Frenchpress, Ibric, pahar, ceasca, lingura, apa, cafea...
 
#4
Nu am mai luat.
Brewtus, Honne, Mazzer Major, Kinu M47 Classic
 
#5
Merci.
Hottop | Baratza Forte | Bosco Sorrento | Hario v60, Syphon, Chemex, Clever, Bonavita Immersion Dripper, Walkure Karlsbad, Aeropress, Frenchpress, Ibric, pahar, ceasca, lingura, apa, cafea...
 
#6
Mie mi-au trimis,în decembrie, un pitcher Toroid de 12oz. Trebuie să-ți faci cont la ei, iar plata este de preferat prin PayPal.
CREAM ONE 2B R-LFPP | HONNE | VST | FELICITA ARC | KRIBLI-GRABLI
 
#7
A disparut Romania din lista tarilor care apareau la selctarea transportului? Sau ti-au raspuns personal pe email?
#Lelit Bianca V3 Black #EK43S + SSP & Titus carrier #Honne Slim #Kinu Titan
 
 
#8
(13-02-2013, 17:27)Lyvyoo Wrote: A disparut Romania din lista tarilor care apareau la selctarea transportului? Sau ti-au raspuns personal pe email?

Un extras din schimbul de mail-uri mai jos. Banuiesc ca au scos azi Romania din lista de tari, caci ieri era.

Steve Leighton (Has Bean)
Feb 12 22:43 (GMT)

Sorry thats out of date and we do not ship to Romania

Very sorry

Steve Leighton
Managing Director

Cosmin Pasnicu
Feb 12 20:30 (GMT)

This is a follow-up to your previous request #7227 "Shipping rate problems with..."

Dear Hasbean team,

I found a page on your website where it is written you are shipping to Romania. I am confused. Kindly ask you to clarify this.

Kind regards
Cosmin Pasnicu

On 04.02.2013, at 10:08, Has Bean <orders@hasbean.co.uk> wrote:

> When replying, all text above this line is added to your message.
> Your request (#7227) has been updated.
>
> To review the status of the request and add additional comments, follow the link below:
> http://hasbean.zendesk.com/tickets/7227
>
> You can also add a comment by replying to this email.
>
> Steve Leighton (Has Bean)
> Feb 04 08:08 (GMT)
>
> I'm afraid we do not ship to Romania
>
> Best Wishes
>
> Steve Leighton
> Managing Director


Merci de informatii.
Si eu vroiam un pitcher toroid (printre altele). Am facut comanda prin PayPal, ca tine. Se pare ca ceva s-a intamplat de nu mai livreaza. Foarte pacat.
Hottop | Baratza Forte | Bosco Sorrento | Hario v60, Syphon, Chemex, Clever, Bonavita Immersion Dripper, Walkure Karlsbad, Aeropress, Frenchpress, Ibric, pahar, ceasca, lingura, apa, cafea...
 
#9
Ce nenorociti rasisti!
#Lelit Bianca V3 Black #EK43S + SSP & Titus carrier #Honne Slim #Kinu Titan
 
 
#10
tz' tz' ... nu-i frumos !
 
#11
Sa se fi extins boicoitul impotriva romanilor si in zona cafelelor ?
Hottop | Baratza Forte | Bosco Sorrento | Hario v60, Syphon, Chemex, Clever, Bonavita Immersion Dripper, Walkure Karlsbad, Aeropress, Frenchpress, Ibric, pahar, ceasca, lingura, apa, cafea...
 
#12
E de ajuns sa fi avut cateva probleme cu niste carduri false si gata. Dar sa stie hackerii de cafea proaspat prajita? Smile Sunt curios cum vor proceda baietii cu acea cafenea din Timisoara care se aprovizionau de la ei. Probabil ii considera client horeca si ii iarta?!
#Lelit Bianca V3 Black #EK43S + SSP & Titus carrier #Honne Slim #Kinu Titan
 
 
#13
Sper sa nu fie afectați băieții din Timișoara. Ar fi mare păcat.
Îmi vine greu sa cred ca au avut probleme cu carduri. Inselatorie la cafea mai greu de crezut.
Hottop | Baratza Forte | Bosco Sorrento | Hario v60, Syphon, Chemex, Clever, Bonavita Immersion Dripper, Walkure Karlsbad, Aeropress, Frenchpress, Ibric, pahar, ceasca, lingura, apa, cafea...
 
#14
Se pare ca ar vinde totusi in Romania, insa nu oricarui muritor. Chiar l-am pus pe un barista sa vorbeasca azi si i-a confirmat comanda fara probleme. Ei aveau deja o relatie formata, caci mai luau cafea pentru concursurile de barista din Romania. Poate un agreement pentru userii din singura comunitate de espresso din Romania ar fi o solutie buna.
#Lelit Bianca V3 Black #EK43S + SSP & Titus carrier #Honne Slim #Kinu Titan
 
 
#15
(16-02-2013, 00:04)Lyvyoo Wrote: Se pare ca ar vinde totusi in Romania, insa nu oricarui muritor. Chiar l-am pus pe un barista sa vorbeasca azi si i-a confirmat comanda fara probleme. Ei aveau deja o relatie formata, caci mai luau cafea pentru concursurile de barista din Romania. Poate un agreement pentru userii din singura comunitate de espresso din Romania ar fi o solutie buna.

Hai sa facem o comanda de grup si cu ocazia asta poate reusim si un agreement. Liviu, daca esti interesat poti sa preiei tu prerogativele. Daca ai o cunostinta care reprezinta pentru ei un client de incredere, ne poate recomanda celor de la Hasbean.
Lelit PL043 + Gaggia Classic + Tamper inox 58mm cu suport Bezzera
 
#16
Eu continui sa fiu interesat de o comanda de la Hasbean, dacă găsiți o soluție.
Hottop | Baratza Forte | Bosco Sorrento | Hario v60, Syphon, Chemex, Clever, Bonavita Immersion Dripper, Walkure Karlsbad, Aeropress, Frenchpress, Ibric, pahar, ceasca, lingura, apa, cafea...
 
#17
Incerc sa aflu detalii si sa obtin o recomandare. Sa vedem ce raspuns primesc. Eu am cafea momentan, insa ar fi bine sa existe o portita deschisa.
#Lelit Bianca V3 Black #EK43S + SSP & Titus carrier #Honne Slim #Kinu Titan
 
 
#18
Merci Liviu. Nu vreau sa comand cafea (pe aceea mi-o prajesc singur) ci accesorii.
Hottop | Baratza Forte | Bosco Sorrento | Hario v60, Syphon, Chemex, Clever, Bonavita Immersion Dripper, Walkure Karlsbad, Aeropress, Frenchpress, Ibric, pahar, ceasca, lingura, apa, cafea...
 
#19
(22-02-2013, 19:09)Cosminp Wrote: Eu continui sa fiu interesat de o comanda de la Hasbean, dacă găsiți o soluție.

Poate ajuta asta:

"V-ati lovit de refuzul anumitor site-uri de comert din Anglia de a livra marfa in Romania ? Pretul cerut pentru transport in Romania vi s-a parut exagerat ? Compania noastra va ofera o solutie simpla si ieftina .
Cind cumparati de la E-bay ( UK ) , Amazon ( UK ) sau orice alt site de comert din Marea Britanie , puteti lansa comanda produselor pe care doriti sa le achizitionati , efectuati plata prin card folosind datele personale din Romania , iar la adresa de livrare a produselor introduceti adresa depozitului noastru din Luton .
Cind comanda v-a fost confirmata , utilizati Formularul nostru de comanda de pe acest site si lansati o comanda de transport pentru coletul Dvs . In acest fel vom fi instintati de expeditie , iar coletul Dvs va fi preluat si transportat pina la destinatia din Romania , la tarifele noastre de expeditie

Plata transportului se va face ramburs la predarea coletului in Romania .

Avantaje – eliminati refuzul magazinelor de a livra marfa Dvs in Romania
- majoritatea site-urilor de comert din UK , faciliteaza livrarea gratuita pe teritoriul UK , la comenzile peste o anumita suma ( in general 150- 200 GBP ) .
- practic , atunci cind greutatea comenzii Dvs nu depaseste 20 kg , iar volumul este rezonabil , va ramine de plata pentru transport o suma fixa de 20 GBP , plus eventuala expeditie interna in Romania atunci cind nu locuiti in zona de livrare gratuita ( Bucuresti + 100 km )
- economiile sunt importante si obtineti orice produs dorit intr-un timp rezonabil ."
Brewtus, Honne, Mazzer Major, Kinu M47 Classic
 
#20
"Pentru pachetele ce au o greutate mai mica de 20 Kg se percepe un tarif unic minim de ₤20..."

O idee foarte buna, insa pentru cafea nu prea se merita 20 gbp aka 100 de lei, decat la o comanda mai serioasa.
#Lelit Bianca V3 Black #EK43S + SSP & Titus carrier #Honne Slim #Kinu Titan
 
 
  


Forum Jump:


Browsing: 1 Guest(s)